...Nie każdy błąd można naprawić, i nie każdą ranę zaleczyć. Dlatego nieustająca uwaga i czujność są stałymi towarzyszami Rycerza Jedi....
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Projekt Trivia - Edycja IV

Trivia I-IV

              czyli troszkę Zakonnej historii!


"Trivia" początek - Edycja I:


       Po raz pierwszy Trivia wystartowała dnia 20040604, z pomysłu Mistrza Kian'thara, mając na celu promowanie wśród Crusaderów wiedzy na temat uniwersum Star Wars - głównie tej dotyczącej filmów kosmicznej sagi. Od początku zdobyła zainteresowanie ludzi szukających w Force Crusaders czegoś więcej niż drużyny do gry w JO/JKA.
       Pomysł został zawieszony w okolicach grudnia'04 z powodu znacznych przestojów między poszczególnymi pytaniami oraz słabnącego zainteresowania ze strony Zakonników. Zwycięzcą pierwszej edycji bezapelacyjnie został Karrde. Tuż za nim znaleźli się Proto i Daryo. W sumie swoich sił w całej zabawie spróbowało aż 23 Zakonników!

"Trivia" Reaktywacja - Edycja II:


       Dnia 20050412 za sprawą Tonic'a - wybranego na opiekuna projektu - na życzenie Crusaderów wystartowała druga edycja Trivii. Tym razem, Trivia cieszyła się większym powodzeniem niż poprzednia odsłona. Przez ponad 10 standardowych miesięcy więcej niż 30 Zakonników zadawało sobie zagadki, rozwiązywało pytania bonusowe, poszerzało swoją wiedzę na temat uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niejednokrotnie, pytania były naprawdę trudne, jednak zapał nie gasł.
       II Edycja Trivii została zakończona 20060202. Po podliczeniu punktów, niekwestionowanym zwycięzca okazał się Kret, drugie miejsce zajęła Padme, trzecie zaś Duran.

"Trivia" Nowe spojrzenie - Edycja III:


       Po przejęciu opieki nad Trivia przez Durana, rozpoczęła się III Edycja Trivii. I tym razem początkowe zainteresowanie Trivią było naprawdę duże, w sumie brało w niej udział około 25 Zakonników.
       Niestety, z upływem czasu pytania stawały się coraz trudniejsze a gra przeobraziła się w swoistą rywalizację. Z tego też powodu opiekun Trivii, Duran wraz z Radą Zakonu, postanowili zawiesić III Edycję Trivii na czas nieokreślony. I tak Zakonna Trivia popadła w niepamięć, a było to 20060526.

"Trivia" Rewolucje - Edycja IV:


       Dziś Trivia wraca w nowej odsłonie. Już we wrześniu ruszy IV Edycja Trivii, prowadzona kolejny raz przez Durana. Co nowego przyniesie już czwarta edycja Trivii? Sam się przekonaj.

"Trivia" Zasady gry - Regulamin:


       Poniżej znajdują się zasady, na podstawie których funkcjonuje cała zabawa. Aby udoskonalić pomysł Mistrza Kiana, poprzedniego opiekuna Tonic’a oraz wzbogacając to o doświadczenia Durana z okresu III Edycji, wprowadzono kilka zmian. Mają one na celu poprawić błędy poprzedniej zabawy oraz urozmaicić rozgrywkę tak by wzbudziła jeszcze większe emocje wśród Zakonników.

Trivia Edycja IV - Co nowego?:


       Czwarta edycja Trivii wystartowała na początku września (1.09.2007 o godzinie 20:00). Organizator Duran nie biorze udziału w konkursie.       
Pod koniec miesiąca w określonym, wcześniej ustalonym terminie Duran podaje specjalne „pytanie miesiąca”, za które uczestnicy będą mogli uzyskać dodatkową ilość punktów.
Istnieje również pytanie weekendowe, zadawane w sobotę albo w niedziele, koło godziny 20.00. W tego typu pytaniu punkty dostaje się na zasadzie punktacji pytania miesiąca. Zatem trzeba być pierwszą osobą maksymalną ilością punktów aby uzyskać maksymalną punktację za pytanie weekendowe.
       Nie wskazane jest by pytania były piekielnie trudne, ponieważ wielu zawodników w poprzedniej edycji miało problemy z nadesłaniem poprawnej odpowiedzi co w ostateczności spowodowało zawieszenie Trivii. Nad poziomem trudności pytań będą czuwali opiekunowie projektu. Pytania powinny być tak ułożone, aby nie czytając książki można było znaleźć na nie odpowiedź - nie chodzi o to, żeby poprawnie odpowiedziało jak najmniej ludzi, ale wręcz przeciwnie. Zatem znalezienie odpowiedzi na pytania powinno być wykonalne za pośrednictwem internetowych wyszukiwarek, oficjalnej strony Star Wars oraz filmów sagi, czy baz informacji Zakonnej Katedry Mocy. Nie tyczy się to jednak „pytania miesiąca”.

Podstawowe Informacje


Godzina zadawania pytań: 20:00
Maksymalne opóźnienie: 5 minut
Zadawanie pytań: Co drugi dzień
Zwycięzca: Osoba która pierwsza poprawnie odpowie na pytanie; uprawniony do zadania pytania w następnym terminie.

Zasad punktacji:

4 punktów za najszybciej podesłaną poprawną odpowiedź;
2 punkty za drugą najszybciej podesłaną poprawną odpowiedź;
1 punkt za poprawną odpowiedź;
3 punkty za najwięcej poprawnych odpowiedzi w danym miesiącu;
4 punkt za najwięcej odpowiedzi jako pierwszy/a w kolejności w danym miesiącu;
od 0 do 6 punktów za za zestaw pytań miesiąca (dokładna punktacja na stronie z pytaniem miesiąca);
od 0 do 4 punktów za poprawną odpowiedź na pytanie weekendowe na zasadzie pytania miesiąca. Czyli kolejne osoby, które podeślą przynajmniej jedną poprawną odpowiedź otrzymają odpowiednio:

        suma punktów - 0 za I miejsce;
        suma punktów - 1 za II miejsce;
        suma punktów - 2 za III miejsce;
        1 punkt za IV miejsce i dalej;

–1 punkt w rankingu w przypadku opóźnień związanych z zadawaniem pytań od 5 do 25 minut;
–4 punkty w rankingu za więcej niż 25 minut opóźnienia;

Dodatkowe informacje:

czas na odpowiedź w wypadku wszystkich pytań jest równy 24 godziny
w przypadku opóźnień ponad 2 godziny lub braku poprawnych odpowiedzi na poprzednie pytanie, kolejne zadaje opiekun;
co miesiąc następuje zliczenie i podanie do wiadomości publicznej wyników wraz z wszelkimi premiami;
pod koniec miesiąca zadawane jest przez opiekuna Durana pytanie bonusowe, które umieszczane będzie na specjalnie przygotowanej stronie z formularzem odpowiedzi;
jeżeli któryś z uczestników nie może zadać pytania w danym dniu, musi to zgłosić wcześniej do opiekuna projektu. Opiekun zadaje wtedy pytanie przygotowane przez gracza bądź swoje własne;
akceptowane spóźnienie to 5 minut po czasie "zero", czyli po 20.00;
opiekunowie Trivii zastrzegają sobie prawo do zmiany pytania, gdy w ich ocenie będzie wykraczało poza wiedzę ogólną;
pytania i odpowiedzi nie zgodne z szablonem będą usuwane.
wszelkie sugestie i pytania kierować do opiekunów projektu;

Opiekunowie projektu:


Duran^FC - przewodniczący
Mtuz^FC - obserwator z ramienia Rady

Autorem jest Mistrz Duran^FC
Ostatnia zmiana: 20071021 14:47:48