...Najmniej wartościowe są czyny, które Jedi robi na pokaz. Prawdziwie dobre czyny idą za nim, ale przeważnie na paluszkach....
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Awanse

Ceremonie awansów: zasady i przykazania

       Istnienia awansów w Zakonie nikt nie podważa. Ich wieloletniej historii również. Jednak niektórzy wciąż podważają ich znaczenie dla innych Zakonników oraz samego Zakonu. Właśnie dlatego powstał poniższy tekst. Podkreślamy, że nieprzestrzeganie zasad w nim zawartych pociągnie za sobą konsekwencje.

       Niezależnie od posiadanej rangi obowiązkiem każdego Zakonnika jest przestrzeganie zasad. Każdy z Zakonników jest jednym z wielu elementów spójnej całości, która istnieje juz niemal dziewięć lat. Prosimy o uszanowanie tradycji, w imię której staramy się robić pewne rzeczy w ten a nie inny sposob.

       Po pierwsze - pamiętajcie, że na Ceremonii Awansów jesteście w jednym celu. Tym celem są Ci, którzy są awansowani. Poprzez swoją obecność nie wyrażacie ani swojej aktywności, ani zaangażowania. Każdy z Zakonników inaczej podchodzi do idei Ceremonii i inaczej chce ją zapamiętać. Waszym obowiązkiem jest zachowywać się tak, żeby mógł ją zapamiętac jak najlepiej.

       Tradycją równie starą jak Ceremonia Awansów jest tradycja przeciągania się całego przedsięwzięcia. Rada postanowiła z tym skończyć. Teraz będziemy spotykać się na kanale ircowym #fc-promo, gdzie kolejni Zakonnicy bedą zapraszani na serwer. Zbieramy się kwadrans przed wyznaczoną godziną awansów.

       W trakcie Ceremonii obowiązuje absolutna cisza. Zabronione jest zachowywanie się niegodnie (wiercenie się, bawienie się mieczem, bindami itp). FC Upperentrance jest miejscem zadumy i spokoju. Nie wolno tam biegać, skakać i się wygłupiać. Niedopuszczalne jest również wyzywanie się na pojedynki czy zabijanie się nawzajem przed, w trakcie i po awansach.

       Podczas trwania awansu obowiazują Zakonne skiny, mapa FCUpperEntrance i pojedynczy miecz koloru odpowiedniego do rangi. Odstępstwa od tych zasad muszą być ustalone wczesniej z Radą .

       Zakonnicy, którzy się spóźnią, będą wpuszczani na serwer, ale gorąco prosimy, by w miarę dyskretnie udali się do sali ceremonialnej i zajęli odpowiednie sobie miejsce.

       Miejsca w trakcie Ceremonii zajmowane są według rang. Najbliżej Mistrzow stają zawsze Rycerze, obok nich Uczniowie. Dalej miejsca zajmują Adepcii na końcu Rekruci. Awansowani zajmują swoje miejsca na środku, na przeciwko Mistrzów.

       Na koniec chcielibyśmy dodać, że nie bylo nigdy w historii Zakonu dwóch identycznych Ceremonii i nie zamierzamy niczego standaryzować w tej materii, dlatego właśnie bazujemy w znacznym stopniu na Waszym zdrowym rozsądku i zrozumieniu naszych intencji. Każda Ceremonia będzie przebiegała odrobinę inaczej, tworząc tym samym dla każdego jego "prywatną" Ceremonię.

Awans kończy się dopiero w momencie opuszczenia serwera.
Oto zalecane ustawienia dla kolorów mieczy. Ze względu na szczególny nastrój oraz wygląd Ceremonii, należy wszystkie miecze ustawić na tryb walki red. Miecze nie zadają obrażeń na serwerze awansowym. Kolor miecza jest zależny od rangi i ma być ustawiony tak:

Mistrz Przełożony - czerwony/dowolny
Mistrz Pełnomocnik - fioletowy
Mistrz - zielony
Rycerz - niebieski
Uczeń - żółty
Adept - pomarańczowy
Rekrut - pomarańczowy
Goście - miecz wyłączony, mozliwość włączenia na czas "rzucania". Kolor dowolny.

Powyższy dodatek odnośnie kolorów mieczy pochodzi z dnia 20071015, i zaproponował go Adar razem z Pio, aby uściślić protokół Ceremonii.