...Gdy padawan ludzi miłuje, jest przez nich sam miłowany; gdy ludzi szanuje, jest przez nich szanowany...
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Opiekunowie Zakonu

PROJEKT OPIEKUN ZOSTAJE ZAWIESZONY DO ODWOŁANIA

Prowadzący projekt "Opiekun"

Lorien^FC

Profile Opiekunów:  Lista profili Opiekunów
Znajdziesz tutaj zestawienie Opiekunów, ich profili z informacjami które pomogą Ci wybrać sobie odpowiedniego przewodnika po Zakonie. Znajdziesz tam też krótkie charakterystyki oraz opis ich działalności w Zakonie.

Dokument ogólny projektu "Opiekun"

Projekt Opiekunów powstał z myślą o Rekrutach i Adeptach i jest efektem wieloletnich już przemyśleń wielu Zakonnikow. Nie zajmujemy się żadnym Zakonnikiem w randze wyższej niż Adept. Postanowiliśmy pomóc Wam stawiać w Zakonie pierwsze kroki i już od początku zarazic Was istotą Zakonu, której z takim zapałem się oddajemy.

Zadaniem Opiekunów jest wprowadzać Was w Zakon, udzielić wszystkich informacji, które uznacie za potrzebne, a które mieszcza się w granicach zdrowego rozsądku. Będą z Wami rozmawiali na różne tematy, które uznają za interesujące lub rozwijające. Wasze uczestnictwo i odpowiedzi na pytania zawsze będa dobrowolne. Jeśli zdecydujecie sie nie odpowiadać na jakieś pytanie, nie jest to zadnym przestępstwem i nie będzie w żaden sposób karane. Żadnemu Rekrutowi lub Adeptowi nie zostanie przyznany Opiekun, jesli sam nie będzie tego chciał. Macie równiez prawo zrezygnować z pomocy Opiekunow, kiedy tylko poczujecie na to ochotę. Zrezygnowanie z naszej pomocy nie oznacza przychylnosci lub niechęci Rady. Jest waszym wyborem i nie wiąże się z żadnymi reperkusjami ze strony innych Zakonników.

Opiekunowie nie są Waszymi mentorami i nie mają spełniać ich obowiazków. Mają zarówno przekazywać Wam wiedzę, jak i ją z Was czerpać. Wiedza o Was pozwoli nam jak najlepiej wykonywać nasze obowiązki i sprawiać, by czas spędzony w Zakonie był jak najprzyjemniejszy i jednocześnie owocny zarówno dla Was jak i dla samego Zakonu. Nie będą więc Wam doradzać, nie będą Was chwalić i karać. Dołożymy wszelkich starań, by być obiektywnymi. Naszym zadaniem nie jest przymuszanie Was do aktywności. To Wy musicie wykazać się aktywnościa i nauczyć walczyć o swoje racje i miejsce w Zakonie. O każdym Zakonniku swiadczą jego czyny. Nie jestescie wyjątkiem pod tym względem. Możemy jedynie wskazać Wam drogę, którą możecie pójsc, ale decyzje podejmujecie już sami. Zacytuję tutaj Mittha:

Mamy im tylko wskazać drzwi, to oni mają pociągnąć za klamkę i zabrać się do pracy. Sami muszą znaleźć dla siebie zadania i jedynie w razie wątpliwości pytać się Opiekunów, czy mogą to zrobić. To Rekruci mają się wykazać, nie Opiekunowie za nich.

Opiekunowie są również osobami pierwszego kontaktu. Możecie się do nich zglaszać z wszelkimi wątpliwościami, pytaniami i propozycjami. Nie wstydzcie się swoich pytan i wątpliwości. Nie kryjcie się ze swoimi pomysłami. Jesteście częścią Zakonu i Wasze spojrzenie jest dla Rady bardzo cenne. Opiekun jest również osoba zaufaną. Jego absolutnym obowiązkiem jest dochować każdej powierzonej mu tajemnicy. Jeśli zdecydujecie, ze jakaś rozmowa ma pozostać między Wami, na pewno tak pozostanie. Nic nie zostanie przekazane dalej bez Waszej wyraźnej zgody. Podstawa istnienia Opiekunow jest wzajemne zaufanie. My już obdarowaliśmy Was swoim, prosimy w zamian o danie nam szansy.

Od Was oczekujemy odrobinę dobrej woli, wyrozumiałości, pomysłowości i cierpliwości. Pamietajcie, że trudno stworzyć cos nowego bez blędow. Błedy bedziemy popelniac zarówno my jak i Wy. Prosimy, byście wykazali przynajmniej tyle wyrozumialości, ile my wykazujemy każdego dnia. Mamy nadzieję, że Moc będzie z nami wszystkimi i bedziemy mogli Wam w jakiś sposób pomóc.

Jak to powiedzial Mitth, "Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere", drodzy Zakonnicy. Jesteśmy tutaj dla Was.

Pozdrawiamy
Opiekunowie
Thanatos, Mitth i Duran