...Jeśli coś wiesz, przyznaj, że wiesz. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj, że nie wiesz. Oto prawdziwa wiedza....
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Odznaczenia

Oto historyczne oraz najnowsze odznaczenia, które można otrzymać w Zakonie Force Crusaders. Prezentowane odznaki i wyróżnienia dotyczą zarówno historii FC, czyli nagród za zasługi na polu bitwy, jakim było JK, jak i nagród najnowszych, związanych z działalnością w Zakonie w różńych dziedzinach.
 
 Brązowy Sygnet Mocy
Przyznawany jest wojownikowi po osiągnięciu 1000 fragów JK/MotS w uznaniu zasług na polu bitwy i za waleczność. Order wykonany jest z polerowanego brązu hartowanego w kopalniach na Kessel, z wplecionymi elementami złota w symbolu FC. Posiada ukryty mikroukład identyfikujący właściciela. Posiada go 16 zakonników.
 
 Srebrny Sygnet Mocy
Otrzymuje go Zakonnik, który godnie nosi Brązowy Sygnet Mocy i walczy o dobre imię Zakonu FC. Przyznawany po zdobyciu 2000 fragów JK/MotS. Odznaczenie jest odlane z najczystszego srebra z inkrustowanym złotem symbolem FC. Podobnie jak Brązowy Sygnet, posiada wbudowany mikro czip służący do identyfikacji Zakonnika, który go nosi. Posiada go 7 zakonników.
 
 Złoty Sygnet Force Crusaders
Zaszczytna odznaka dla kazdego Zakonnika. Przyznawany honorowo w uznaniu zasług po przekroczeniu limitu 4000 fragów w JK/MotS. Wykonany jest ze złota najwyższej próby, szlifowanego i polerowanego przez zaprzyjaźnionych Wookie'ch. Jeden taki sygnet powstaje przez kilka lat, a unikalna struktura krystaliczna złota hartowanego na krawędziach powoduje, że jest on nie do podrobienia. Z tego powodu pojedyncze egzeplarze, które się ukazały, są ściśle rejestrowane i mają, podobnie jak kamienie szlachetne, dokumentację podobną do rodowodu. Posiada go 3 zakonników.
 
 Maltański Krzyż Zasłużonych
To niezwykle wysokie odznaczenie przyznaje wyłącznie Mistrz Zakonu - Przeor Force Crusaders w uznaniu zasług. Order jest wykonany ze złota i polerowanego mlecznego diamentu, zaś w środku ma mozaikę z żółtych szmaragdów i rubinów układającą się w litery FC. Powieszony jest na kole z rzeźbionego złota, inkrustowanego nićmi ze wzbogacanej izotopowo platyny. Skład izotopowy oraz charakterystyczne cechy każdego takiego orderu czynią go unikatem na skalę galaktyki. Posiada go 4 zakonników.
 
 Maltański Krzyż Honorowy
Najwyższe odznaczenie jakie można otrzymać w Zakonie. Podobnie jak Krzyż Maltański, przyznany może być tylko i wyłącznie przez Mistrza Przełożonego. Wykonano go z najczystszego nuklidu złota, ramiona gwiazdy z białego złota, kutego ręcznie atomowymi młotami przez Nemoidan; nabijany jest najdroższymi niebieskimi diamentami o ultraczystej strukturze krystalicznej, a w centrum ma wprawiony laserowo rzeźbiony w rubinie znak FC. Tego typu orderów galaktyka widziała niewiele. Są unikalne i są największym materialnym skarbem, jaki kiedykolwiek posiadać mógł ktokolwiek. Jeden taki order jest wart tyle co cały gwiezdny krążownik. Chodzą słuchy, że był Jedi, który poświęcił taki order dla celów ratowania umierającej planety. Są to jednak niepotwierdzone informacje. Posiada go 3 zakonników.
 
 Order Rady Zakonu
Najwyższe odznaczenie jakie może nadawać Rada Zakonu pod nieobecność Mistrza Vigera. Order wykonano ze złota spawanego i przekuwanego razem z tytanem i chromem, ramiona gwiazdy z białego złota, podobnie jak w przypadku Odznak im. Vigera, kutego ręcznie atomowymi młotami przez Nemoidan oraz ich sługi; order składa się z dwóch warstw - wewnętrzna jest wysadzana błękitnymi diamentami o ultraczystej strukturze krystalicznej, a w centrum wprawiony jest jeden z największych monokryształów jedaitu jakie znaleziono w galaktyce. Jego zielona barwa dobrze kontrastuje z rubinami rozświetlonymi promieniotwórczą domieszką izotopów uranu 238. Tego typu ordery są wykonywane wyłącznie na zamówienie przez Mistrzów Zakonu Jedi - Force Crusaders. Galaktyka nie widziała więcej jak kilka sztuk. Są unikalne i są największym materialnym skarbem, jaki kiedykolwiek posiadać mógł ktokolwiek. Jeden taki order jest wart tyle co całe Coruscant. Chodzą słuchy, że order taki można otrzymać w Zakonie FC, za jakieś niezwykłe wyprawy, lub historyczne akcje. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Brązowy Znak Fotografa Zakonu
Pierwsza odznaka przyznawana za zasługi na tle fotografi zakonnej. Mogą to być fotografie z RL, ale raczej powinny dotyczyć świata wirtualnego, czyli np. znakomitych screenów z gier, lub dobrze wykonanych fotomontaży. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Srebrny Znak Fotografa Zakonu
Srebrna Odznaka Fotografa FC przyznawana jest za znaczny wkład w fotografię zakonną, zarówno w RL, jak i w świecie wirtualnym. Odznakę tę może otrzymać tylko fotograf zakonny, który posiada już odznakę brązową. Posiada go 0 zakonników.
 
 Złota Odznaka Fotografa Zakonu
Zaszczytna odznaka zasłużonego fotografa FC, który wsławił się swoimi pracami na rzecz Zakonu. To wyróżnienie może być przyznawane tylko zakonnikom posiadającym już dwa wcześniejsze odznaczenia. Posiada go 0 zakonników.
 
 Mistrz Fotografi Zakonu
Specjalna, niezwykle rzadka odznaka przyznawana tylko i wyłącznie przez Radę Zakonu za WYJĄTKOWE zasługi w dziedzinie fotografii i wybitne, niezwykłe prace fotograficzne i fotomontażowe. Posiada go 0 zakonników.
 
 Skryba Zakonny - Kret
Skryba KM - Kret. Znaczek specjalny nadany Kretowi w uznaniu zasług dla Katedry Mocy. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Skryba FC
Skryba KM - znaczek specjalny dla Zakonników szczególnie aktywnych na polu twórczym Katedry Mocy. Nadawany imiennie przez aktualnego opiekuna KM. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Order z Ziemniaka
Ten nietypowy order jest przyznawany za szczególnie zabawne osiągnięcia, lub wtedy, gdy nie można inaczej uhonorować zakonnika (np. z powodu wielkości jego osiągnięć). Jest to order symboliczny o wielu znaczeniach. Posiada go 4 zakonników.
 
 IRC Superator
Odznaka przyznana w uznaniu zasług dla rozwoju społeczności ircowej oraz ożywczego działania na rozmówców. Zaraz... a co to jest IRC? Posiada go 0 zakonników.
 
 Trivia
Znaczek przyznawany jest za osiągnięcia w Zakonnej Trivi. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Warszawa 2005 + ROTS
Znaczek ten może otrzymać Zakonnik, który był obecny na Ogólnopolskim Zlocie Force Crusaders w Warszawie na premierze Revenge of the Sith w dniach 20-21 maja 2005 roku. Posiada go 24 zakonników.
 
 Konkurs Wiedzy o Zakonie
Znaczek ten przyznany może być tylko zakonnikom, którzy brali udział w Zakonnym Konkursie Wiedzy o FC, na Zlocie ROTS-2005 w Warszawie Posiada go 14 zakonników.
 
 Lama Zakonna
Znaczek ten został po raz pierwszy przyznany przez Daryo swojemu przyjacielowi dla tzw. BEKI, w ramach dowcipu, bez złych intencji. Teraz jednak może zostać przyznany komuś w nieco mniej wesołych okolicznościach, np. gdy ktoś przez pomyłkę skasuje stronę FC lub pomyli Vigera z rekrutem... Posiada go 0 zakonników.
 
 Top Topic
Ten znaczek jest przyznawany autorowi TopTopica miesiąca. Wyróżnienie to zostało zaproponowane przez Lorda Dragona w celu polepszenia jakości tematów na forum. Posiada go 0 zakonników.
 
 DJ FC
DJ Zakonu Force Crusaders. Znaczek utworzony przez Jazzhirę dla wszystkich zakonników, którzy zajmują się muzyką i prowadzą audycje w Radiu FC. Posiada go 3 zakonników.
 
 Boski DJ FC
Znaczek zrobiony przez Jazzhirę dla Daryo w ramach nieoficjalnego projektu Boski Didżej FC :) Posiada go 0 zakonników.
 
 Farciarski Blasterek
Znaczek ten jest przyznawany za innowacyjne wykorzystanie blastera w walce oraz w czasie pokoju. Utworzono go w trakcie awansów, dnia 20051010 czasu alturiańskiego. Autorem znaczka jest Mitth, natomiast pomysłodawcą sam Mistrz Przełożony - Viger. Powstanie tego znaczka związane jest także ze sceną MB2 i celnością blasterów. Posiada go 1 zakonnik.
 
 CorusCon 2005
W uznaniu oraz na pamiątkę pobytu na Zlocie Fanów StarWars Coruscon 2005 który odbył się w Warszawie. Posiada go 7 zakonników.
 
 Padme pierwsza! CC2005
Unikalny znaczek za Pierwsze Miejsce w Konkursie Strojów Gwiezdno-Wojennych zdobyty na CorusCon 2005 w Warszawie. Brawa dla Padme!!! Cała Polska podziwia teraz PADME!!! Posiada go 1 zakonnik.
 
 Duran trzeci! CC2005
Znaczek upamiętniający zdobycie Trzeciego Miejsca w Konkursie Strojów StarWars, jaki odbył się na CorusConie 2005 w Warszawie Posiada go 1 zakonnik.
 
 3rd K8
Trzecie Miejsce w Konkursie 8-lecia FC. Posiada go 1 zakonnik.
 
 2nd K8
Drugie Miejsce w Konkursie 8-lecia FC. Posiada go 1 zakonnik.
 
 1st K8
Pierwsze Miejsce w Konkursie 8-lecia FC. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Udział w K8
Udział w Wielkim Zakonnym Konkursie zorganizowanym przez Kiant'hara z okazji 8 rocznicy powstania Zakonu Force Crusaders. Posiada go 10 zakonników.
 
 Złoty Zakonnik
Znaczek ten jest przyznawany za aktywność i wynikające z niej osiągnięcia. Posiada go 0 zakonników.
 
 Mistrz Miecza
Odznaka dla pogromcy, który w Konkursie Walk Force Crusaders zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Miecza Posiada go 1 zakonnik.
 
 Mini Saga
Znaczek przyznany za wygraną w Mini Sadze Zakonu FC Posiada go 1 zakonnik.
 
 Best FCID
Znaczek za wygranie zakonnego konkursu na najlepsze FCID. Posiada go 1 zakonnik.
 
 JK2 Festival
Znaczek dla osób biegłych w sztukach Jedi Knight 2: Jedi Outcast, które swoje umiejętności potwierdziły jedną z konkurencji podczas [i]JK2 Festival '06[/i] Posiada go 2 zakonników.
 
 Shaggy Hax
Znaczek przyznawany za pisanie haxów do JK. Posiada go 1 zakonnik.
 
 1st w Konkursie Filmowym
Pierwsze miejsce w Konkursie Filmowym ogłoszonym przez Mistrza Adara. Nadpłynęła tylko jedna praca, i to niezgodnie z regulaminem konkursu, dlatego jedyną nagrodą jest ten właśnie znaczek. Posiada go 3 zakonników.
 
 1st Trivia II
Znaczek przyznany za zwycięstwo i zdobycie największej ilości punktów w II Edycji Trivii, cyklicznym konkursie wiedzy na temat Gwiezdnych Wojen. Posiada go 1 zakonnik.
 
 2nd Trivia II
Znaczek przyznany za zajęcie drugiego miejsca w trakcie II Edycji Trivii, cyklicznego konkursu wiedzy na temat Gwiezdnych Wojen. Posiada go 1 zakonnik.
 
 3rd Trivia II
Znaczek przyznany za zajęcie trzeciego miejsca w II Edycji Trivii, cyklicznym konkursie wiedzy na temat Gwiezdnych Wojen. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Muzyk
Za szerzenie piękna muzyki w stwardniałych duszach zakonników. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Wokalistka
Za szerzenie piękna muzyki w stwardniałych duszach zakonników Posiada go 1 zakonnik.
 
 Szablon
Znaczek przyznany Shaggy'emu jako nagroda za udział i zwycięstwo w konkursie na Fotograficzny Szablon FC Posiada go 1 zakonnik.
 
 CorusCon 2006
Znaczek upamiętniający udział w konwencie Starwars CorusCon 2006 Posiada go 17 zakonników.
 
 Zlot Warszawa-2006
Udział w Ogólnopolskim Zlocie Force Crusaders, Warszawa 2006 Posiada go 24 zakonników.
 
 Trening Mocy
Tylko dla tych, którzy wzięli udział w Treningu Mocy organizowanym przez Pio Posiada go 21 zakonników.
 
 Okrutny Hihacz
Znaczek przygotowany dla osoby o najbardziej zaraźliwym śmiechu na świecie! Posiada go 1 zakonnik.
 
 Fartuch!
Znaczek przyznany za niesamowity FART (nie tylko w spodniach) na Trivii Zakonnej przy ognisku na Zlocie 2006 w okolicach Pułtuska. Pytania, które wybraliście były naprawdę jak wybrane przez Jedi - woda na młyn dla Wiedzących o Zakonie! Posiada go 4 zakonników.
 
 TriviaFC 1st'06
Za zajęcie pierwszego miejsca w Trivii Zakonnej rozegranej na Zlocie 2006. Gratulacje dla najlepiej poinformowanych Zakonników! Posiada go 0 zakonników.
 
 Zasłużony KW
Znaczek przyznany na skutek WERYFIKACJI Zakonnej Rycerzy w uznaniu zasług na gruncie KWFC, TK oraz całokształt pracy związanej z Zakonem. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Skroll Rady
Starożytny skroll wręczony Duranowi na Zlocie 2006 w uznaniu zasług na terenie organizacji CC2006 i jako wyraz wdzięczności za promowanie Zakonu w Polskim Fandomie. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Kamino Speaker 2006
Znaczek przyznany personalnie dla Goga w uznaniu jego pracy na wystąpieniu na Kamino, gdzie jako jedyny miał czas reprezentować Zakon i przedstawił prezentację o FC. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Lego Masta!
Znaczek przyznany za osiągnięcia w działalności inżynierskiej związanej z budowlami sprzętu SW z klocków Lego(R). Posiada go 1 zakonnik.
 
 Scrabble(r)
Znaczek dla zwycięzcy Zakonnego Konkursu Scrabble, rozgrywanego na Kurniku.pl, zorganizowanego przez Crasha i Foxa. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Zakonny Sensei Haiku
Znaczek przyznany za zajęcie pierwszego miejsca w Zakonnym Konkursie Haiku, który był już trzecim z kolei tego typu konkursem. I wzięło w nim udział 16 crusaderów!!! Posiada go 3 zakonników.
 
 SWF4-1
Pierwsze miejsce w Zakonnym Konkursie SWF-4 Posiada go 1 zakonnik.
 
 SWF4-2
Drugie miejsce w Zakonnym Konkursie SWF-4 Posiada go 1 zakonnik.
 
 SWF4-3
Trzecie miejsce w Zakonnym Konkursie SWF-4 Posiada go 1 zakonnik.
 
 Biuletyn FC
Znaczek przyznany w nagrodę za przygotowanie i wydanie porządnego Biuletynu FC oraz za wcześniejsze przeprowadzenie i zorganizowanie większości związanych z tym prac redaktorskich. Posiada go 5 zakonników.
 
 3rd JK3 CC2006
Zapomniany znaczek dla Cody'ego za zdobycie 3ciego miejsca w Konkursie JK3 zorganizowanym przez naszych ludzi na konwencie CC2006 w Warszawie Posiada go 1 zakonnik.
 
 Przodownik pracy
Znaczek przyznany w uznaniu OGROMU pracy, jaki posiadacz wkłada w sprawy Zakonne Posiada go 1 zakonnik.
 
 KWZ1
Za zajęcie Pierwszego Miejsca w Zakonnym Konkursie Wiedzy O Zakonie Force Crusaders, organizowanym przez Loriena. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Game Master
Za prowadzenie pasjonujących sesji w świecie smoków, czarów i dzielnych wojowników. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Znawca KW
Znaczek przyznawany za zwycięstwo w konkursie wiedzy na temat Katedry Walki oraz sceny JK2 i JK3. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Złoto turniejowe
Złoty medal turniejowy. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Srebro turniejowe
Srebrny medal turniejowy. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Brązowy medal turniejowy
Brązowy medal turniejowy Posiada go 1 zakonnik.
 
 Medal turniejowy
Medal turniejowy Posiada go 8 zakonników.
 
 Złoty Scenariusz
Znaczek przyznany za napisanie Złotego Scenariusza. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Srebrny Scenariusz
Znaczek przyznany za napisanie Srebrnego Scenariusza. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Pizza MAN
Znaczek przyznany za niezwykłe wyczyny z Pizzą i kolekcję pudełek przekraczającą roczną pojemność pizzową batalionu chłopskiego w epoce wiktoriańskiej. Triple rulez! Posiada go 1 zakonnik.
 
 Zlot FC Warszawa - 2007
Znaczek upamiętniający udział w Ogólnopolskim Zlocie Force Crusaders, Warszawa 2007 Posiada go 27 zakonników.
 
 II Trening Mocy
Przyznany uczestnikom Treningu Mocy, który organizował Pio na Zlocie FC 2007. Posiada go 23 zakonników.
 
 Bieg Mocy
Przyznany uczestnikom Biegu Mocy organizowanym przez Pio i Ebenezera na Zlocie FC 2007. Posiada go 13 zakonników.
 
 Aktor FC
Przyznany zakonnikom, którzy brali udział w kręceniu filmu "Zemsta Padmusia" na Zlocie FC 2007. Posiada go 0 zakonników.
 
 Konkurs na Tekst do Hymnu FC
Przyznany zakonnikom, którzy brali udział w Konkursie na Tekst do Hymnu FC. Posiada go 8 zakonników.
 
 Agent FC
Znaczek przyznawany za wybitne osiągnięcia w Wywiadzie Zakonu Force Crusaders. Posiada go 1 zakonnik.
 
 Pilot FC
Znaczek specjalny przyznany za świetny pilotaż podczas podróży na Zlot FC 2007. Posiada go 2 zakonników.
 
 Zlot FC 2008
Znaczek upamiętniający udział w Ogólnopolskim Zlocie Force Crusaders, Borsuki-Kolonie 2008. Posiada go 25 zakonników.
 
 Bieg Mocy 2008
Znaczek upamiętniający udział w Biegu Mocy organizowanym przez Mistrza Ebenezera i Mistrza Thanatosa na Ogólnopolskim Zlocie Force Crusaders, Borsuki-Kolonie 2008. Posiada go 14 zakonników.
 
 Lead Singer
Znaczek przyznawany przez Rycerza Durana tym zakonnikom, którzy w szczególny sposób zdzierali sobie gardła na zlotowym karaoke, organizowanym na Zlocie FC 2008. Posiada go 12 zakonników.
 
 Nazwij i Opisz
Znaczek przyznawany jest za zajęcie I miejsca w konkursie organizowanym przez Mistrza Kian'thara pod nazwą Nazwij i Opisz na Ogólnopolskim Zlocie FC 2008. Posiada go 4 zakonników.
 
 Gadget FC
Znaczek ten przyznany został Duranowi za niezwykłą tendencję do przywożenia na każdy Zlot nowych gadgetów. Niektóre z nich są unikalne, inne niebezpieczne dla zakonników, jeszcze inne są po prostu SUPER! Posiada go 1 zakonnik.
 
 Zlot 2010
Znaczek przyznany za obecność na Zlocie Force Crusaders w roku 2010 Posiada go 20 zakonników.
 
 Zlot 2009
Znaczek przyznawany uczestnikom Zlotu zorganizowanego w 2009 roku, na którym głównym zawołaniem stało się EXTRA! Posiada go 19 zakonników.
 
 Zlot 2011
Znaczek przyznawany za obecność i uczestnictwo w Zlocie w 2011 roku. Posiada go 11 zakonników.
 
 Zlot 2012
Znaczek przyznawany w ramach uczestnictwa w Zlocie Zakonu w 2012 roku, który odbył się w tradycyjnej lokalizacji - Borsuki Kolonia. W Zlocie tym brało udział dwunastu zakonników oraz dwunastu gości. Posiada go 18 zakonników.
 
 Zlot 2013
Znaczek przyznawany wyłącznie uczestnikom Zlotu w 2013 roku. Posiada go 19 zakonników.
 
 Zlot 2014
Znaczek przyznawany za udział w Zlocie Force Crusaders w 2014 roku, który miał miejsce w Borsukach Kolonie. Posiada go 17 zakonników.
 
 Zlot 2015 oraz ślub Thana i Phishy
Znaczek rozdawany z okazji uczestnictwa w wyjątkowym Zlocie 2015, na którym główną ceremonią był ślub Thana oraz Phishy prowadzony przez Mistrza Pio. W uroczystości brało udział 92 osoby, zaproszone z rodziny, klanu Mjolnir oraz Zakonu Force Crusaders. Posiada go 17 zakonników.